1-Okul  Yapımı Hizmetimiz

2.Öğrenci yurdu hizmetimiz

3-Toplumsal ve Dini ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak,dini mekanlar inşa etmek

4.Kutsal aylarda dar gelirli Ailere gıda vi ihtiyaç maddelri  yardımı

5.Polis huzur evi yapımı

6.Dul ve yetim aile mensuplarına  yıllık bazda maddi  yardım da bulunmak.

7.Firma kurucumuzun doğum yeri olan Bitlis/ Adilcevaz ilçesin de okuyan üniversite öğrencilerine burs yardımı

—————-

Hayırsever İşadamından Derneğe Yardım

Hayırsever İşadamı Recai Karahan Mersin’de bulunan Adilcevazlılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma derneğine 150 M2 lik bina verdi.

Hayırsever İşadamı Recai Karahan Mersin’de bulunan Adilcevazlılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma derneğine 150 M2 lik bina verdi.

Karahan, Adilcevazlılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma derneğine Hizmet binası olarak Kullanılmak üzere 150 M2 lik bir mekanı beş yıllığına derneğe verdi. Mersin’de yaşayan Adilcevazlılar Recai Karahan’a yapmış olduğu yardımseverliğinden dolayı teşekkür ettiler.

Dernek Yönetimi adına yönetim kurulu üyeleri Turan Şengöz, Cahide Erkoç, Suat Yılmaz ve Lütfü Özey yaptıkları açıklamada; ”Mersin derneğimize Karahan Ailesinin çok büyük katkıları oluyor. Dernek yönetimi olarak Başta Muhterem Babaları Hacı Mehmet Karahan ve Recai Karahan Beylere çok teşekkür ederiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Yeni Mahalle Stadyum caddesi (Liva oteli karşısı, Mersin Erdemli Yolu Üzeri) Mezitli- Mersin adresinde bulunan derneğe, T. Şengöz 0 532 432 41 57- C. Erkoç 0 532 735 98 13- L. Özey 0 505 481 43 54 telefonlarından ulaşılabilir.
Haber: Salih BEŞKARDEŞ
www.adilcevaz13.com 

————————————————–

Hayırsever İşadamından Okula Destek

İlçemiz Cevizli mahallesinde bulunan Mehmet-Kamile Karahan İlköğretim Okulunun bahçe duvarlarının inşaatına başlandı.

 

İlçemiz Cevizli mahallesinde bulunan Mehmet-Kamile Karahan İlköğretim Okulunun bahçe duvarlarının inşaatına başlandı.

Hayırsever İşadamı Recai Karahan ve Ailesinin katkılarıyla yaptırılan Mehmet-Kamile Karahan İlköğretim Okulu geçtiğimiz dönem eğitim öğretime başlamasının ardından, okulun çevre düzenlemesi kapsamında bahçe duvarlarının inşaatına hayırsever işadamı Recai Karahan ve ailesinin desteğiyle başlandı.

Okul bahçesinin çevre duvarlarının bitmesi ile birlikte, öğrenciler daha güvenli bir ortamda eğitim-öğretimlerine devam etmiş olacak.
İşadamı Recai Karahan’ın ilçemize yapmış olduğu hayır işlerinden dolayı ilçe halkı Karahan Ailesine bu tür katkılarından dolayı Teşekkür ederek, ilçemizin yetiştirmiş olduğu diğer işadamlarımızdan ve zengin hemşerilerimizden de ilçemize sahip çıkmalarının yanı sıra Karahan Ailesini örnek almaları gerektiğini belirtti.

————————————————————–

Cevizli Mahallesi Okuluna Kavuştu

Hayırsever işadamı Yüksek inşaat mühendisi Recai Karahan ve ailesi tarafından Milli eğitim bakanlığına yeri verilerek yapımı tamamlanan Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulu Eğitim-öğretim yılına başladı.

Hayırsever işadamı Yüksek inşaat mühendisi Recai Karahan ve ailesi tarafından Milli eğitim bakanlığına yeri verilerek yapımı tamamlanan Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulu Eğitim-öğretim yılına başladı.

Karahan ailesinin destekleriyle 2009 yılında inşaatına başlanan Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulu, 19 Aralık 2010 tarihinde Bitlis’e gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, yaptığı toplu açılışlarla birlikte ilçemizde ki Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulunun da açılışını yapmıştı. İlçemiz Cevizli mahallesinin okul sıkıntısını giderecek olan okul 12 derslik, 9 kadrolu öğretmen ve 138 öğrencisi ile birlikte 20 Aralık 2010 tarihinde eğitim öğretime start verdi.

İlçemizde yaptığı hayırlı işlerle ilçemizdeki sıkıntıların giderilmesi için büyük çaba gösteren, Erkek öğrenci yurdunun Yerini verip ve yapımında büyük katkı sağlayarak Öğrencilerin yurt sorununun çözümünde büyük destekleri olan, hayırsever işadamı Recai Karahan ve ailesinin Öğrenci yurdundan sonra, İlköğretim okuluna verdiği destekler ilçe halkı tarafından büyük takdirle karşılanıyor.

İlçe halkı bütün Adilcevazlı zengin işadamlarımızın Karahan ailesini örnek alarak, bu hemşerilerimizin de ilçemize katkı sunmaları gerektiğini belirtti. İlçe halkı eğitim ve öğretim başta olmak üzere, ilçemize vermiş oldukları desteklerinden dolayı Karahan ailesine teşekkür etti.

İlçe milli eğitim müdürü Yavuz Beşkardeş, Cevizli mahallesinde eğitim-öğretime açılan Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulunun yapımında büyük katkıları olan Karahan ailesine teşekkür ettiğini belirterek, ”2010-2011 eğitim-öğretim yılına yetiştirilen Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulu öğretmen atamaları ve okulun ufak tefek eksiklikleri sebebiyle bir süre gecikmeli olarak hizmete girdi. Okulumuz Cevizli mahallesinin okul sorununu karşılamış durumdadır. Şu anda 138 öğrencimiz okulda eğitim görmektedir. Okul civarında oturan ailelerin başka okullarda eğitim gören çocuklarını da önümüzdeki yıldan itibaren bu okula aktaracağız. Önümüzdeki eğitim-öğretim dönemi ile birlikte bu okulun öğrenci sayısında önemli bir artış olacaktır.” dedi.

Geçtiğimiz hafta eğitim-öğretime açılan Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulunun çevre düzenlenmesi ve bahçe duvarlarının, 2011 yılı Nisan ayında yine hayırsever işadamı Recai Karahan tarafından yaptırılarak güzel bir görünüme kavuşacağı bildirildi.